Четвер, 25.04.2024, 03:05
                    
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту


Новини порталу українських офіцерів.


Наша кнопка



Код кнопки

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Календар
«  Грудень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
 
Головна » 2010 » Грудень » 1 » "Всі схвильовані новиною про його загибель. Усе перепитують, може, помилка якась. ..." - Світлана ДИГАС про загибель Сергія ДЯДЕЧКА.
21:59
"Всі схвильовані новиною про його загибель. Усе перепитують, може, помилка якась. ..." - Світлана ДИГАС про загибель Сергія ДЯДЕЧКА.
У екіпажі з семи українців і росіянина він був другим пілотом. У Вінниці у майора запасу після чергового відрядження за кордон осиротіли двоє дітей. Про це сім’ї повідомили з посольства.
Дружина Сергія Дядечка Маргарита каже, що востаннє бачила чоловіка другого вересня, а за годину до рокового зльоту він прислав SМS „Привіт з Карачі”.

Вінницький пілот Сергій Дядечко (47) розбився у закордонному відрядженні в літаку Іл-76. Борт рухнув за 500 метрів від злітної смуги. З яких причин – невідомо

У авіакатастрофі в Карачі загинув український екіпаж. Семеро українців розбилися в аварії літака у Пакистані. Міністерство Збройних сил України підтвердило загибель українців у катастрофі Іл-76... За такими повідомленнями в інтернеті та по телебаченню у Вінниці невідривно слідкував 24-річний син льотчика запасу Сергія Дядечка. Його мати Маргарита у цей час намагалася отримати втішну інформацію у знайомих про свого чоловіка. Про аварію літака стало відомо у неділю, а у понеділок жінка остаточно переконалася – її двоє дітей, син та 18-річна дочка,
лишилися без батька.

- Мені подзвонили з посольства і офіційно повідомили: підтвердилася інформацію, що він там був... Сергій Дядечко, - розповідає дружина загиблого майора. – У нього багато знайомих. Він п’ять років очолював обласну Спілку офіцерів. А служив у Вінницькому гарнізоні, в ескадрильї. Пішов у запас з посади помічника командира екіпажа. Був другим пілотом і у той, останній виліт з Карачі.

Двадцять загиблих

Сергій Дядечко вилетів у складі екіпажа вантажного літака грузинської авіакомпанії „Санвей”, що мав прямувати до Судану, але розбився незабаром після вильоту з аеропорту Карачі. Іл-76 упав за півтисячі метрів від злітної смуги на житловий район найбільшого пакистанського міста. Рухнув у передмісті Гульшан-е-Джохар, поруч із кварталами, де живуть родини пакистанських військових.

Відомо, що у літака відмовили два двигуни. З яких причин, ще не встановили. А свідки бачили, як незабаром після зльоту зайнявся один із двигунів літака. Потім полум'я охопило все крило. Чому це сталося - слідчі не уточнюють. Грузинська компанія, яка орендувала Іл-76, запевняє, що літак був у хорошому технічному стані.

- Два тижні тому, відповідно до регламенту, літак пройшов технічну перевірку. Він був у ідеальному стані, а екіпаж відпочивав 18 годин перед відльотом, - сказав директор "Санвей" Джемал Тамазашвілі. Він припускає, що в мотор міг потрапити птах.

Внаслідок цієї авіакатастрофи, за останніми даними, загинуло два десятки людей – 12 жителів Карачі та екіпаж літака з восьми осіб. Командир екіпажу Тарас Нижник, штурман Олександр Шпунт, другий пілот Сергій Дядечко, бортінженер Євген Солоденко, бортрадист Володимир Малий, технік Віктор Корольов, технік В'ячеслав Арнаутов. Серед загиблих також російський борт-оператор Олександр Ульянов.

Колеги-льотчики згадують загиблих у Пакистані пілотів як дуже досвідчених, професіоналів льотної справи.

Остання звістка

- Десь за годину до вильоту нам від Сергія прийшла sms, - розповідає дружина Маргарита. - Ми якраз з сином гостювали у його батьків і Сергій прислав усім „Привіт з Карачі”.

Востаннє жінка бачила чоловіка ще другого вересня. Тоді він відлетів у чергове відрядження. У закордонних поїздках, як каже Маргарита, льотчик запасу „дітям заробляв”.

А звільнили Сергія Дядечка після 20 років вислуги у 2001 році. Льотчиком він став після навчання у Вищому військовому авіаційному училищі. Працював помічником командира корабля у військово-транспортних авіаційних полках. Службу у Вінниці почав у 1997 році з посади помічника командира корабля авіаційного загону 11 окремої авіаційної ескадрильї Генштабу Збройних сил України. Нагороджений відзнакою Міністерства оборони "За сприяння Збройним силам України".



До минулого року Сергій Дядечко очолював обласну організацію Спілки офіцерів України. Пішов з посади, але лишився у складі виконкому, бо знов почав літати.

- Сергій Дядечко був першим головою Спілки офіцерів, який здобув право членства у житловій комісії гарнізону, - розповідає спецкор газети „Крила України”, майор Андрій Агєєв. – Знаю, що він був принциповим керівником. Він молодий ветеран, тому досить проблемні питання піднімав. За соціальний захист військовослужбовців та їх сімей боровся. Вирішував болючі квартирні питання.

- Він був гарний юрист, - каже товариш Сергія Дядечка Олександр Литвинчук. – У нашій сьогоднішній плутанині у законодавстві він умів орієнтуватися. Ми 15 років знайомі і стільки ж товаришували. Разом служили, разом пішли у відставку, разом працювали у Спілці офіцерів. Він був справжнім другом і справжньою Людиною. Важко усвідомлювати, що цієї людини вже нема.

- Це був прекрасний керівник, - каже секретар Вінницької обласної організації Спілки офіцерів України Світлана Дигас. – Мені вже третій день дзвонять офіцери, ветерани, колеги, які добре знали Сергія Дядечка. Всі схвильовані новиною про його загибель. Усе перепитують, може, помилка якась.

Дружина загиблого льотчика каже, що її чоловікові було ще дуже мало років – 47. Стільки виповнилося шостого жовтня. Святкували день народження родичі без іменинника, бо він уже був у відрядженні. Останньому у своєму житті.

20 хвилин

Переглядів: 798 | Додав: Spilka_OU | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
www.krosou.at.ua © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz